משל השמפו

אדם שופע שיער הולך לפארם להתחדש בשמפו, למרבה שמחתו הוא מבחין בשמפו ריחני ומפנק שעולה 8 שקלים, שמח וטוב לב הוא אץ אל הקופה כשלפתע צד את עינו מבצע נחשק- שני שמפואים מהסוג האהוב עליו ב- 12 ₪ בלבד. שמח האיש עד מאוד במחשבה כי הוא הולך לבצע עסקה מצוינת, בסופה יצא את הפארם עם … המשך

אדם שופע שיער הולך לפארם להתחדש בשמפו, למרבה שמחתו הוא מבחין בשמפו ריחני ומפנק שעולה 8 שקלים, שמח וטוב לב הוא אץ אל הקופה כשלפתע צד את עינו מבצע נחשק- שני שמפואים מהסוג האהוב עליו ב- 12 ₪ בלבד. שמח האיש עד מאוד במחשבה כי הוא הולך לבצע עסקה מצוינת, בסופה יצא את הפארם עם שני בקבוקים מבהיקים של שמפו ריחני, אך אבוי, חבל איזה מין מזל… כשהגיע לקופה הבחין האיש המסכן כי בידו הכסף רק לשמפו האחד… למה הדבר דומה?

 

shutterstock_495430405

 

יותר גדול יותר זול

הרבה משפחות מגיעות אלינו ומתלבטות האם לבנות 120 מטר או 140, אולי להוסיף כמה מטרים כי כבר בונים.

ישנה ההנחה שלבנות גדול יוצא יותר זול- הכוונה היא שברגע שבנית 100 מטר אז כבר עדיף שתוסיף עוד 20 מטר כי בחישוב למטרים זה יצא זול יותר כיוון שכבר השקענו בתכנון ביסודות וכי ישנם אלמנטים שקיימים גם בבתים קטנים וגם גדולים כמו למשל אותו מספר חדרים רטובים (מקלחת, שירותים, חדר כביסה) מטבח אחד, ממ”ד אחד וכו’.

בגדול זה נכון, אבל (ובתוך האבל הזה מסתתרים סכומי עתק) הכל בהנחה שיש לכם את הכסף.

המשמעות של הסכומים האלו היא עצומה, מדובר במאות אלפי שקלים שיכולים להכניס אתכם לסחרור מטורף.

 

זכרו שהבית משרת אתכם ולא אתם את הבית.

לבנות גדול יותר זול יותר, אבל ממה שיש לך, ולצערנו אנו נתקלים בלא מעט דוגמאות שכאלו. בית מדהים עם כל מה שאפשר לחלום עליו, אבל לא נהנים לגור בו כי כל הזמן צריך לעבוד ולשרת אותו, אז מה הטעם?

בית צריך להיות פונקציונלי, מתוכנן נכון ובהתאם לתקציב. את תחושת המרחב וההתאמה לציפיות ולצרכי המשפחה ניתן לקבל באמצעות תכנון נכון ומקצועי.

 

shutterstock_321055103

 

מוזמנים אלינו לבית בגולן לפגישת ייעוץ ביחד נוכל להגשים את חלום הבית שלכם ואולי גם את השמפו… 🙂