לכל בית יש מכסה

כמה גג יכול לספר לנו על הבית שמתחת… גג הבית הוא זה שמקנה לו את האופי שלו. כפרי, אירופאי, ים תיכוני, מדברי- גג הוא הרושם הראשוני של הבית שלכם. שתי אסכולות מרכזיות קיימות- חובבי הגג השטוח לעומת תומכי גגות הרעפים. לכל שיטה כמובן החסרונות והיתרונות שלה.  כמובן שהחלוקה הדיכוטומית של גג רעפים לעומת גג שטוח … המשך

כמה גג יכול לספר לנו על הבית שמתחת… גג הבית הוא זה שמקנה לו את האופי שלו. כפרי, אירופאי, ים תיכוני, מדברי- גג הוא הרושם הראשוני של הבית שלכם.

שתי אסכולות מרכזיות קיימות- חובבי הגג השטוח לעומת תומכי גגות הרעפים. לכל שיטה כמובן החסרונות והיתרונות שלה.  כמובן שהחלוקה הדיכוטומית של גג רעפים לעומת גג שטוח היא ראשונית בלבד ואת כל אחד מהשניים אפשר לפרוט להמון סגנונות שונים הכל בהתאם לטעם האישי ולכיס שלכם.

מעבר לעיצוב מעבר לעיצוב לגג הבית יש תפקיד חשוב בשמירה על טמפרטורת הבית בידוד ואיטום.

פעם זה היה פשוט, תגיד לי מה הגג שלך ואומר לך איפה אתה גר. היום הדברים נראים אחרת כל תחום הגגות, כמו האדריכלות בארץ התפתח מאוד ואפילו במושבים ובקיבוצים את גגות הרעפים המסורתיים מחליפים היום שלל סגנונות.

רעפים- בסכנת הכחדה או קלאסיקה נצחית?

ישנה טענה כי גג הרעפים האדום הוא בכלל מין פולש מאירופה והוא לא מתאים לסביבה שלנו, אחרי הכל הרעיון מאחורי גג הרעפים הוא התאמה למזג אויר חורפי וקשה. קשה לומר שהקביעה הזו נכונה, גם כי בכל זאת יש חורף בארץ וגם כי לגגות רעפים יתרונות משלהם שלא בטוח שכדאי לוותר עליהם.

גג רעפים יכול להיות מבודד תרמי מצוין, הוא יוצר חלל מעל תקרת הבית המבודדת מקור ומחום. וכיום קיימים בשוק מגוון פתרונות שאפשר להניח תחת הרעפים שמשפרים את הבידוד פי כמה.

אותו החלל בין התקרה לגג יכול לשמש גם כאחסון או להגדיל את שטח הבית ולשמש חדר נוסף או יותר בהתאם לגודלו.

לסוג הגג ישנן גם משמעויות עיצוב והשפעה על נראות הבית מפנים, יש הבוחרים לנצל את השיפוע של גג הרעפים ולהכניס אותו אל תוך הבית- בשפה מקצועית גג גלוי. גג רעפים ייתן לבית שלכם מראה כפרי, חם ובייתי.

%d7%94%d7%91%d7%99%d7%aa-%d7%a9%d7%9c-%d7%93%d7%95%d7%91%d7%99

הבית של משפחת דגן- מכניסים את הגג הביתה.

מכיוון שגג הרעפים הוא אלמנט עיצובי מאוד משמעותי עם השנים השתכלל השוק וניתן כיום למצוא מגוון של רעפים בצבעים שונים, טקסטורות וצורות. הבחירה תהיה כמובן בהתאם לתקציב ולטעם האישי שלכם אך חשוב לקחת בחשבון גם את עמידות הרעפים, איכותם ותחזוקתם- אחרי הכל הנה רעף לבדו מול אש ומים…

טיפ חשוב- בניית גג היא מלאכה של איש מקצוע המתמחה בבניית גגות רעפים, בררו מה הניסיון שיש לו בתחום ואל תתנו לחובבנים להתעסק עם הגג שלכם.

עם היתרונות של גגות הרעפים מדוע אם כך הולך וגובר השימוש בגג שטוח? בזכות הסיבות האלו בדיוק:

שוברים את תקרת הרעפים

המשמעות של גג פתוח היא יותר הרבה שטח פנים, שטח פנים שאפשר לנצל לטובת שימושים רבים: מרפסת גג, התכנסות משפחה או אורחים, גינה- הוא משמש כחצר נוספת אבל בגובה- למה לא בעצם? אם יש נוף, אז מהגג נראה אותו יותר טוב כמובן, ולא פחות חשוב יכול לשמש כמקום לתליית כביסה או מחסן.

בנוסף הרבה יותר פרקטי ואסתטי למקם דוד, מנועים של מזגן או מערכות אחרות על הגג, הגג הפתוח מאפשר זאת.

חשיבה עתידית- אם בבוא העת תרצו להוסיף קומה נוספת לבית לא תצטרכו לפרק את הגג הקיים ולהסתבך, תשתית גג שטוח מפשטת את העניין ומוזילה עלויות.

יש מי שרואים בגג השטוח בנייה מעודנת יותר, משתלבת עם הנוף ובעלת קווים נקיים. הבית משתלב עם קווי הרקיע ללא חוצצי רעפים. בנייה נכונה יותר לנוף הים תיכוני או המדברי שמאפיין את נופי הארץ.

 

%d7%94%d7%91%d7%99%d7%aa-%d7%a9%d7%9c-%d7%a2%d7%a4%d7%a8%d7%94-%d7%95

הבית של עפרה ודניאל- לקראת שקיעה, משתלבים בנוף הרקיע

אך לא רק המשבצת הפרטית שלכם עליכם לחשוב, ההשתלבות בנוף היא גם פרמטר חשוב- הבית שלכם יראה יפה יותר בשילוב הרמוני עם הסביבה לכן יש להתחשב בנוף הבתים סביבכם. לא תרצו ל”תקוע” בית  גג שטוח בלב סביבה כפרית אדומת רעפים ולהפך.

חשוב מאוד שלפני כל בחירה שאתם עושים תכירו את עלויות הבנייה ואת נושא התחזוקה העתידית. של הגג. באילו כיסויים או משטחים אטימה כדאי להשתמש עבור כל סוג של גג, כל כמה שנים יש להחליפם ומהם הפעולות שנצטרך לבצע, בעיקר לפני החורף על מנת לשמור על תקינות הגג. תחזוקה קלוקלת של גג תגרור אחריה נזילות, מראה מוזנח והרבה כאב ראש.

אז אל תקלו ראש בבחירת הראש שלהבית שלכם 🙂 לדוגמאות לסגנונות עיצוב של גגות היכנסו לפרויקטים באתר שלנו.