העץ של השכן ירוק יותר

אנשים רבים חולמים על בית בבניה נמוכה, שיספק להם פינה שקטה לשוב אליה לאחר יום עבודה מפרך. יש מי שיקרא לחלום כזה: “בית עם גינה”. הכוונה היא לגינת ירק, פרחים או עצי פרי. דמיינו את עצמיכם ישובים על כיסא נוח, בעודכם מחזיקים באשכול ענבים ביד אחת וקערת שעוניות (פסיפלורות) מגינת הבית ממתינות רק לכם. עתה … המשך

אנשים רבים חולמים על בית בבניה נמוכה, שיספק להם פינה שקטה לשוב אליה לאחר יום עבודה מפרך. יש מי שיקרא לחלום כזה: “בית עם גינה”. הכוונה היא לגינת ירק, פרחים או עצי פרי. דמיינו את עצמיכם ישובים על כיסא נוח, בעודכם מחזיקים באשכול ענבים ביד אחת וקערת שעוניות (פסיפלורות) מגינת הבית ממתינות רק לכם.
עתה חשבו על כל הפעמים, שבהם תריבו עם השכנים על ענפים שגדלו לתוך החצר שלהם, שורשים שהרימו את המרצפות בכניסה לחצר הבית, איסוף פירות העונה מהעץ שלכם – אם זה בצד של השכן, הוא יכול לקטוף ולשמור אצלו? – וכן הלאה.
“בית עם גינה” דורש עבודה שוטפת, כפי שקריירת משחק בהוליווד דורשת כיתות רגליים מאודישן לקריאה לבנה. אתם ודאי אנשי מקצוע, ולכן מכירים את הז’רגון. אם, במקרה, אינכם מתמחים בבניה, מומלץ לא להתחיל לצבור ניסיון ללא ידע מוקדם על חשבון הבית שלכם. בניה עצמית ללא פיקוח משולה לטיפול עצמי ללא רופא או אפילו ביצוע טיפול תקופתי ברכב בעצמיכם. לכו תדעו, אולי זה יצליח אבל מה יקרה אם לא ,?
מומלץ להתייעץ עם אדריכל נוף או אפילו עם אגרונום או בעל משתלה מומחה שיוכל לייעץ לכם איך לתכנן את הגינה שלכם שתהיה מצילה ,נעימה , מניבה פרי , וגם לא מסכנת את יסודות המבנה .
כמו כן , במידה ואחד מבני הבית רגיש לדבורים כדאי להתייעץ גם כן ולשתול פרחים וצמחים שמושכים פחות דבורים ובכך לאפשר שהות בטוחה יותר בגינה הפרטית שלכם .